Kaido Ole

Tunnustatud klassiku Paul-Eerik Rummo lasteluuletuste ja lugude kogumik, kuhu ta kutsus mind illustraatoriks, sest talle tundus, et meie huumorimeel on üsna sarnane. Tore põhjus ja väga hea vundament millegi koos tegemiseks. Sellest julgust saanuna leppisimegi kokku, et ma ei illustreeri tema kirjapandut üks-ühele, vaid teen ühe portsu töid, eeldatavasti siis sama fiilinguga kui tema tekstid, ning kujundaja oma tundliku käe ja terava pilguga jagab need õigetesse kohtadesse laiali. Kui algul kahtlesin, kas ikka maksab, siis lõpuks olin väga õnnelik, et asja ette võtsin.

246 × 208 mm, 120 lehekülge, eesti keeles, kõva kaas, väljaandja Tammerraamat, kujundus Andres Tali, 2017

100 Painters of Tomorrow , autor Kurt Beers, 32,4 × 24,6 cm, 288 lk, inglise keeles, kõvakaaneline, väljaandja Thames & Hudson Ltd, 2014 

Raamat jätkab sealt, kus eelmine lõpetas ehk siis võtab kokku minu loomingu ajavahemikus 2007 – 12.

Raamatu kirjalikuks osaks on ports meile, telefonikõnesid, paar „ametlikku“ paberit ja hulk vestluskatkeid, mis peaksid kokku andma mingi pildi sellest, mis toimus mitte ainult minu peas vaid ka minu ümber ning mitte üksnes otseselt kunstiga seotult. Või õigemini näitamagi seda, mis kõik on tegelikult kunstiga seotud.

295 × 230 mm, 264 lehekülge, eesti ja inglise keeles, kõva kaas, väljaandja Temnikova & Kasela, kujundaja Indrek Sirkel, 2012

Raamatus on peaaegu täielik ülevaade minu loomingust ajavahemikus 1991 – 06. Lisaks üsna põhjalik vestlus minu ja Eero Epneri vahel, kus üritasime lahti rääkida nii isiklikku kui üldist.

280 × 220 mm, 228 lehekülge, eesti ja inglise keeles, kõva kaas, väljaandja Eesti Kunstiakadeemia, kujundaja Andres Tali, 2007

Esimene ja ainuke trükis n-ö Gorilladelt, mis on rohkem meetod ja hoiak kui grupeering, ning sellisel kujul hootiste aktiivsuspuhangutega ning pidevalt vahetuva isikukoosseisuga tegutsenud tänase päevani välja. Antud raamatuke on kokkuvõte selle liikumise kõige esimesest ettevõtmisest, sisaldades pildimaterjalina eelkõige kollektiivselt valminud kollaaže koos mõnede joonistuste ja soditud rühmafotodega ning tekstina eelkõige koondstenogrammi tollase seltskonna ühest töisest kogunemisest. Rohkem teavet n-ö Gorilladest leiate minu koduka eraldi lingilt, Urmas Murult või Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse arhiivist.

285 × 210 mm, 49 lehekülge, eesti ja inglise keeles, pehme kaas, väljaandja Tuntud Gorillad, kujundus Tõnu Kaalep, 2006 

See kaheosaline trükis on valminud John Smith´i Veneetsia projektiks 2003 aaastal ning tema suurem kuid õhem vihikulaadne osa sisaldab põgusa ülevaate nii Marko Mäetamme kui Kaido Ole senisest kunstnikupraktikast, lisaks kuraator Anders Härmi põhjalik tutvustus, kes või mis on John Smith ise.

Eraldi raamatuna on komplektis John Smith´i päevik, kus see tegelane minavormis pajatab neist kummalistest aastatest, mis ta veetis Raplas Markot ja Kaidot jälgides. Kust selline huvi alguse sai, kuidas kulges ning millega lõppes. Inglise keeles, ohtrate must-valgete illustratsioonidega.

Eesti ekspositsiooni kataloog 50. Veneetsia Kunstibiennaalil, 240 × 215 mm, 32 lehekülge, inglise keeles, pehme kaas.

John Smithi päevik, 167 × 123 mm, 160 lehekülge, inglise keeles, kõva kaas.

Mõlemi väljaandja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja kujundaja Andres Tali.